Montáž střešní krytiny

Proč střechu z profilovaného plechu?

Ocel stejně jako dřevo patří ke dvěma tradičním přírodním materiálům. Díky dlouholetým vývojům je ocelový plech opatřen oboustrannou zinkovou vrstvou doplněnou o vysoce kvalitní povrchovou úpravu a tím se stává nejlevnějším a nejspolehlivějším materiálem v oblasti střešních krytin.

Profilované ocelové plechy weckman jsou bezpečnou volbou pro vaši střechu proti povětrnostním podmínkám a zároveň dodají vašemu domu ten správný vzhled. Jsou vhodné jak na rekonstrukce, kdy v případě již starého a slabšího krovu není nutné zhotovit krov nový, tak na novostavby, kde je zase možno na krovu z důvodu lehké ocelové krytiny ušetřit.

Nezapomínejme rovněž na váhové zatížení domu. Ocelová tašková krytina váží v průměru 5 kg/ m2. Tedy oproti betonovým a páleným krytinám se jedná o úsporu zatížení domu celých 35 – 45 kg/ m2. Uvažujeme-li plochu střechy 100 m2, jedná se o úsporu zatížení domu 3500 – 4500 kg .

Nezapomínejme, že ocelový plech opatřený zinkem a speciální povrchovou úpravou není porézní a v celé délce své životnosti je tímto odolný vůči růstu mechů a jiných rostlin.

Snadná údržba a rychlá pokládka je jednou z dalších velkých předností lehké ocelové krytiny.

Pokud uvažujete o výměně nebo o nové krytině tak stačí k nám přijít s plánkem nebo náčrtkem nebo s projektem a podle toho vybereme typ krytiny a ukážeme vám možné barvy a sestavíme kladečský plán a nebo přímo vybereme ze sortimentu na skladě a vypracujeme orientační cenovou nabídku. Další velkou výhodou ocelové střešní krytiny je velmi snadná pokládka, kterou zvládne každý drobný kutil svépomocí dle našeho montážního návodu.

Ke každé námi zpracované nabídce dostane zákazník kladečský plán. Pozor při pokládce a zejména pak při manipulaci na mechanické poškození povrchové úpravy. Každému zákazníkovi doporučujeme opravnou barvu v daném odstínu. Škrábanec až do pozinkované vrstvy opatřen správkovým nátěrem nesnižuje životnost krytiny. POZOR, krytinu nikdy neupravujte úhlovou bruskou „flexou" pro dělení krytiny se nejvhodnější používat elektrické nebo ruční nůžky na plech.

Kotvení ocelových plechů

Kotvení ocelových plechů doporučuje společnost Weckman provádět do horní vlny pod profil v místě minimálního toku dešťové vody. Šrouby o rozměrech 4,8 x 28mm, 50mm, 65 mm opatřených zinkovou vrstvou a práškovou vypalovanou barvou v odstínech krytiny. Tyto šrouby jsou opatřeny předvulkanizovanou podložkou z EPDM pro dokonalé a pružné spojení krytiny s dřevěnými latěmi. Pro dotahování šroubů používejte akumulátorové nebo elektrické šroubováky s možností změny utahovacího momentu. Doporučené množství šroubů na m2 je 7ks.

Proč montovat tento typ krytiny?

Ocel stejně jako dřevo patří ke dvěma tradičním přírodním materiálům. Díky dlouholetým vývojům je ocelový plech opatřen oboustrannou zinkovou vrstvou doplněnou o vysoce kvalitní povrchovou úpravu a tím se stává nejlevnějším a nejspolehlivějším materiálem v oblasti střešních krytin.

Další nespornou výhodou je široká škála barev čítající přes 11 barevných variant v lesklém a matném povrchovém provedení.
Nezapomínejme rovněž na váhové zatížení domu. Ocelová tašková krytina váží v průměru 5 kg/ m2. Tedy oproti betonovým a páleným krytinám se jedná o úsporu zatížení domu celých 35 – 45 kg/ m2. Uvažujeme-li plochu střechy 100 m2, jedná se o úsporu zatížení domu 3500 – 4500 kg.

Nezapomínejme, že ocelový plech opatřený zinkem a speciální povrchovou úpravou není porézní a v celé délce své životnosti je tímto odolný vůči růstu mechů a jiných rostlin.

Montáž ocelových střešních krytin

Montáž ocelových střešních krytin je lépe svěřit profesionálním řemeslníkům, ale je možné si tuto krytinu namontovat i svépomocí. Ke každé námi zpracované krytině dostane zákazník kladečský plán. Pozor při pokládce a zejména pak při manipulaci na mechanické poškození povrchové úpravy. Pokud je námi zpracovaná nabídka, vždy doporučujeme zákazníkovi opravnou barvu v daném odstínu. Škrábanec až do pozinkované vrstvy odmaštěn a opatřen správkovým nátěrem nesnižuje životnost krytiny. POZOR, krytinu nikdy neupravujte úhlovou bruskou „flexou". Pro dotahování šroubů používejte akumulátorové nebo elektrické šroubováky s možností změny utahovacího momentu. Pro dlouhé řezy používejte speciální zubový kotouč na plech a hliník do ruční okružní pily. Krytinu vždy pokládejte na dřevěný rošt složený z kontralatí a latí. Doporučujeme rovněž použití ochranné podstřešní fólie.

Kompletní střešní systém Weckman

Kompletní střešní systém Weckman zahrnuje okapové lemování, štítové lemování, úžlabí, 2 druhy hřebenáčů, střešní výlez, lávky, žebříky, prostupy pro kanalizaci, hromosvod a nezbytná těsnění. Je rovněž možné dodat prosvětlovací sklolaminátové prvky vhodné pro trapézové profily.

Chtěli bychom připomenout, že je možné se na obrátit s jakýmkoli dotazem ohledně vhodnosti použití, montáže a jiných informací ohledně střešní krytiny Weckman.

 

sklon-krytiny

Poptávkový formulář
Nesprávný formát
Napište nám prosím upřesnění své poptávky.
Vyplňte svůj e-mail.
Vyplňte své telefonní číslo.
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát

* takto označená pole jsou povinná

Střechy Vysočina s.r.o.

+420 725 031 562
Arch. Neumana 2283/2
Lokalita Hliniště za areálem firmy Vezeko
594 01 Velké Meziříčí
Nahoru